Svatováclavská akce nového telnického rybářského spolku

28. září 2022

Středeční otvírák telnického rybníka lze prohlásit za velmi zdařilou událost. Místní nadšenci z řad rybářů se začali scházet u rybníka už před sedmou hodinou ranní, přestože začátek byl vyhlášen až na osmou hodinu. J Během celého dne byl břeh rybníka zaplněn účastníky, kteří si přišli zachytat nebo se jen podívat a využít pěkného počasí a nabízeného občerstvení. Neobvyklý ruch a hluk sice zřejmě zapříčinil, že ryby už po osmé hodině nebraly, ale na úžasné atmosféře celého dne to nikterak neubralo! Akci si užili určitě jak dospěláci, tak i přítomné děti!

První měsíc fungování nového spolku rybářů znamenal pro jeho zakladatele hektický sled událostí. Obrovský zájem nadšenců o rybaření na rybníce byl však pro ně všechny velkým hnacím motorem. Aby mohl rybník sloužit všem, bylo třeba založit oficiální spolek, jeho účet, webové stránky, sestavit podmínky užívání rybníka a také naplánovat a připravit brzké akce pro veřejnost. Vzhledem k nebývale velkému zájmu proběhlo první seznámení telnických rybářů s rybníkem už v neděli 18.9.2022. I přes nepříznivé počasí se účastníci sešli v nemalém počtu.

Hlavním cílem spolku bylo zpřístupnit rybník především dětem, proto mají do 15ti let povolenku zdarma a chystá se pro ně od nového roku rybářský kroužek. Informace o prodeji povolenek pro dospělé, podmínkách rybolovu a dalších připravovaných akcích se dozvíte na webu telnického rybářského spolku. Už teď ovšem můžeme prozradit, že další plánovaná akce proběhne v listopadu 2022. V prosinci se dokonce můžete těšit na lov pstruhů na nezamrzlém rybníce!

Všechny nadšené zájemce o rybaření srdečně vítáme!